Juridisch met Janine, geregeld!

Even voorstellen

Ik ben Janine de Boer, 44 jaar, ik woon in Volendam met mijn man en 2 zoontjes van 9 en 12. Momenteel werk ik als Recruitment Consultant bij Extra Talent, binnen het juridische label.

Waar het allemaal begon

Jaren geleden begon ik als officemanager maar na een tijdje wilde ik gewoon wat nieuws. Ik dacht; ik ga gewoon solliciteren! Ik ben bij een rechtbank gaan solliciteren, maar dat was achteraf gezien toch niet echt mijn ding.
Ik heb dus een tweelingzus, en die vertelde dat zij aan een leuke baan was gekomen via Extra Talent. Mijn zus was dus een detachant, als Juridisch Secretaresse. Zij zei tegen mij; ‘waarom ga je dat niet gewoon doen?’

Dus nou, uiteindelijk ben ik op gesprek geweest – toen nog op de oude vestiging in Amsterdam – en 5 minuten later werd ik gebeld. Ik dacht; ze hebben nú al een baan voor me gevonden! Toen werd ik dus gevraagd om intern op de vestiging van Amsterdam wilde komen werken. Toen was Extra Talent nog startend met Juridisch en Financieel en ze hadden gelijk iemand nodig. Dus, zo is dat eigenlijk gedaan. Ik heb het assessment gemaakt en uiteindelijk aangenomen op de vestiging in Amsterdam.

Al 18 jaar in dienst? Hoe?

Ik heb het gewoon goed, ik heb het nog steeds naar mijn zin. Hier in Amsterdam is er altijd een leuke, gezellige en ongedwongen sfeer, wat ik heel belangrijk vind. En de flexibiliteit; als er een afspraak is met mijn jongens bijvoorbeeld, dan kan ik wel altijd thuiswerken of wat eerder weg.
Het in contact zijn met mensen vind ik nog steeds gewoon heel leuk; de gesprekken voeren, naar klanten toe en evaluatiegesprekken voeren. Ergens anders is het gras ook niet groener, denk ik dan. We hebben het natuurlijk al een paar keer meegemaakt dat een collega terugkomt omdat ze het toch niet zo slecht hadden bij Extra Talent.

”Ergens anders is het gras ook niet groener”.

Wat maakt de juridische branche leuk voor jou?

Ik ben natuurlijk de juridische branche inmiddels gewoon gewend omdat ik daarop ben begonnen. Ik heb ook nog een korte tijd een ondersteunende functie gehad binnen een ander label als pilot, dus toen ben ik weer teruggegaan naar juridisch. Het is een hele andere wereld dan bijvoorbeeld de logistiek; juridische kantoren hebben natuurlijk veel verstand van zaken en dus benader je deze kantoren anders dan logistieke warehouses bijvoorbeeld.

Kleine kantoren zijn vaak wat persoonlijker met een vrijmibo-bar, openslaande deuren. De klein tot middelgrote kantoren hebben vaak een leuke, open sfeer. Toch vind ik een heel groot kantoor op de Zuidas hier in Amsterdam ook zeker zijn charmes hebben; de diversiteit maakt het heel erg leuk.’

Wie kan voor de volgende stap bij jou terecht?

Wij bemiddelen voornamelijk ondersteunende functies voor de kantoren; juridisch secretaresse, notarieel secretaresse. Ook inhoudelijke functies binnen het notariaat, daar mag je snel zelfstandig aktes opmaken. Ook plaats ik wel eens paralegals binnen het notariaat. Het is lastig om iemand met een afgerond HBO rechten te plaatsen; gek genoeg is het best wel moeilijk om daar iets in te vinden. Uiteraard kan je dan wel, binnen een kantoor, wat meer doorgroeien.

”Een secretaresse kan niet vervangen worden door een computersysteem, ze zijn echt de rechterhand van de advocaten”.

Extra leuke verhalen

”Een voormalig Juridisch Secretaresse, die ik in het verleden als detachant heb geplaatst, stuurde mij een tijdje terug een mail dat zij inmiddels haar eigen kantoor is begonnen en nu zelf op zoek was naar een Juridisch Secretaresse en een Incassojurist; of we opnieuw konden kennismaken om te kijken of Extra Talent nu iets voor haar eigen kantoor kon betekenen’’, hoe tof is dat!


‘’Wat ook nog wel een heel leuk verhaal is, is dat ik een hele tijd geleden een Personal Assistant geplaatst heb bij een groot advocaten- en notariskantoor in Amsterdam.
Ik zag op LinkedIn voorbijkomen dat zij is genomineerd voor de jongste M&A Advocaat van 2024, bij hetzelfde kantoor nog (mijn klant).’’

Vind jouw nieuwe baan!

Jouw groei staat voorop, want wie lang genoeg stil blijft staan wordt vanzelf ongelukkig. Daarom zetten wij ons in om voor jou de plek te vinden waar je het beste past.